جستجو

راستای کنترل و مقابله حداکثری با شیوع و انتشار ویروس کرونا...
راستای کنترل و مقابله حداکثری با شیوع و انتشار ویروس کرونا...

اعضاي محترم انجمن 
احتراما در راستای کنترل و مقابله حداکثری با شیوع و انتشار ویروس کرونا خواهشمند است حتی الامکان از مراجعه حضوری به انجمن خودداری و درصورت امکان کلیه امور را از طریق برقراری تماس تلفنی پیگیری فرمایید. 97-02188288596
باتشکر-انجمن صنفی پیمانکاران استان تهران

توصیه‌های پزشکی در مورد کرونا
توصیه‌های پزشکی در مورد کرونا

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایران، اقدامات انجام شده در این حوزه را جهت مقابله با شیوع ویروس کرونا را تشریح کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه: پیرو شیوع ویروس کرونا در کشور چین و عدم ابتلا هموطنان ایرانی، دکتر عشرتی ؛ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایران عنوان داشت: در این راستا، در معاونت بهداشت اقداماتی صورت گرفته است که از آن جمله می توان به برگزاری سمینار بیماری های تنفسی در دی ماه و سمینار احتیاطات همه جانبه با تاکید بر شستن دستها در آذر ماه اشاره کرد.
دکتر عشرتی بیان کرد: کیت های حفاظت در برابر بیماری های تنفسی و ضدعفونی کننده های سطوح و ‌دست تهیه شده است.
وی افزود: مدل های آموزشی بیماری های تنفسی ارائه شده و به تمام مراکز بهداشت و شبکه های بهداشت و درمان تابعه،  وضعیت آماده باش اعلام گردیده است.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایران از ارسال دستورالعمل کشوری پیشگیری از کرونا به مراکز تحت پوشش خبر داد و خاطر نشان کرد: این ویروس‌ معمولاً می‌تواند با ایجاد مشکلات خفیف تا متوسط در دستگاه تنفسی فوقانی مانند سرماخوردگی باعث بیماری شود.
 وی اشاره کرد: علائم ویروس کرونا شامل آبریزش بینی، سرفه، گلودرد، احتمالاً سردرد و تب است که می‌تواند تا دو روز ادامه یابد.
دکتر عشرتی در پاسخ به این پرسش که چگونه می توانیم ریسک ابتلا به ویروس کرونا را کاهش دهیم، توصیه کرد: دستان خود را مرتب با صابون بشویید و دهان و بینی خود را هنگام  عطسه یا سرفه بپوشانید .
همچنین گوشت و تخم مرغ را کاملا بپزید .
ایشان بر رعایت اصول بهداشتی تاکید کرد و افزود: از افرادی که علائمی شبیه آنفولانزا دارند، فاصله بگیرید و از تماس محافظت نشده با حیوانات وحشی و اهلی خودداری نمایید.
به گفته ایشان بررسی شرح حال سفر بیماران تب دار و دارای علایم تنفسی حاد نقش بسیار مهمی در برنامه پیشگیری و کنترل این بیماری دارد.

جستجو
دسته بندی
آخرین مطالب
بایگانی
ما را دنبال کنید
جدیدترین اخبار را روزانه دریافت کنید!